Naples Florida

Za zmínku stojí, že Naples nemá vlastní mezinárodní letiště, může tedy přijímat pouze menší letadla. Turisté přijíždějící do Naples tedy musí použít letiště ve Fort Myers. Toto opatření bylo prosazeno před určitou dobou a má zabránit přílišnému hluku přistávajících letadel a s tím spojenému zvýšenému provozu.

Naples a Marco Island patří mezi nejvyhlášenější (a také nejdražší oblasti) jihozápadní Floridy. Město je velmi konzervativní - noční kluby a stripkluby zde prakticky neexistují. Ovšem kostelů je zde požehnaně.

Za návštěvu Naples stojí hlavně centrum města a vyhlášená pátá avenue s luxusními butiky a přilehlá pláž. Je zde dřevené molo, ze kterého je možné velmi dobře rybařit. Dobrým způsobem poznáni města a jeho historie je prohlídka Naples trolejbusem. Zábavná a naučná cesta se koná každý den od 8.30 do 17.30 a trvá bezmála dvě hodiny.

Ubytování

Za informacemi se vydejte do místní obchodní komory www.napleschamber.org, která nabízí bezplatné používání dvou rychlých počítačů a mají seznam veškerých dostupných kapacit a rovněž nabídky dne, které hotely vypisují na poslední chvíli. Jinak nebude překvapením, že ubytování v Naples je tím dražším.

Stravování

V Naples naštěstí chybí obvyklé řetězcové prodejny rychlého občerstvení. Abyste okusili pohostinnost okázalejších podniků bez toho, že byste přišli o poslední cent, všímejte si různě vypisovaných speciálních nabídek.

  • Bha!Bha! – klasická a novoperská kuchyně, většina jídel okolo 17 – 25 USD a občas i živá hudba či břišní tanečnice
  • www.bistro821.com - favorit místních s jídly, která vycházejí z italské, francouzské a asijské kuchyně.
  • www.dockcraytoncove.com - oblíbená venkovní restaurace s výhledem na záliv a nabídkou čerstvých, cenově přijatelných plodů moře.

Noční život

Naples je město klidnějšího rázu, většina podniků zavírá ve 22.00. Snad kromě irské hospody McCabe’s Irish Pub, Campiello, the Boathouse a the Old Naples Pub.

Užitečné informace

 
Aventura Mallt Bimini Bay Lombard Odier pictet Mercedes Benz Bollettieri BMW