Tampa Bay Florida

Tampa je nejrozlehlejším městem západního pobřeží Floridy. Nachází se uprostřed vod a středem protéká řeka Hillsborough a Mexický záliv leží jen necelou hodinu jízdy na západ. Město je plné kulturních i uměleckých počinů, ale i přesto zůstává zejména tranzitním městem vybaveným mezinárodním letištěm. Turisté se většinou zastaví v tematickém parku Busch Gardens nebo spěchají na pláže pobřeží Gulf Coast, vzdálené jen půl hodiny jízdy na západ. Centrum Tampy je citlivě navržené, celkem klidné a kompaktní. Lákadlem je místní muzeum umění, senzační kino postavené ve stylu španělské renesance a Tampa Bay Hotel. Co nemá centrum, to o jednu míli dál na severovýchod vynahrazuje čtvrť Ybor City, která se dodnes pyšní spoustou historických vzpomínek na opojné dny boje za nezávislost Kuby. Za zmínku také stojí Hyde Park, kde najdete směs středověkých, gotických, tudorovských a koloniálních děl, ale také zde najdete moderní módní obchody situované v oblasti Olde Hyde Park Village.

Ubytování

O levné ubytování je docela nouze, levnější motely se nacházejí na bulváru Ybor City. Jediný místní kemp, se nachází ve státním parku Hillsborough River.

Stravování

Možnost velkého výběru – kromě centra. Snad nejlepší a nejzajímavější pokrmy se podávají v Ybor City na Seventh Ave. Dalším dobrým místem je Hyde Park s pestrým výběrem restaurací. Je třeba si uvědomit, že většina restaurací v centru Tampy mívá otevřeno jen v době obědů.

Noční život

Noční scéna v Tampě se možná týká zejména pití a živé rockové hudby, ale zkrátka nepřijdou ani ti, kdo hledají poněkud jinou zábavu. Vše spojené s noční zábavou najdete v bezplatném týdeníku Weekly Planet (každý čtvrtek) nebo www.weeklyplanet.com. V Tampě jsou dva nově otevřené komplexy Channelside a International Plaza and Bay Street

Užitečné informace

 
Aventura Mallt Bimini Bay Lombard Odier pictet Mercedes Benz Bollettieri BMW