Sarasota - Siesta Keys Florida

Sarasota je město bohaté , vstřícné, kosmopolitní a bezstarostné, v němž se poprvé na Floridě představil golf. První hřiště vzniklo v roce 1886 a popularitu si udržuje dodnes, o čemž svědčí více než třicítka hřišť rozesetých ve vzdálenosti několika minut cesty od centra. Město je také domovem mnoha spisovatelů, umělců, obsahuje hodnotná muzea a galerie. Kdo by hledal staromódnost a nudu, hodně by se spletl. Dochází zde ke střetávání lidí milujících operu a rozjařených studentů v kavárnách, barech a restauracích. Město má také slavné cirkusové vazby. John Ringling, cirkusový magnát a milovníku mění, si Sarasotu zvolil jako zimní sídlo pro svůj cirkus (Ringling Museum Complex). Jedno z hlavních lákadel jsou také pláže bariérových ostrovů vzdálených jen pár mil od pobřeží. V centru města stojí za návštěvu Bayfront Park s příjemným trávníkem u vody a výstavou Season of Sculpture, které se pravidelně účastní místní, národní i mezinárodní umělci nebo areál botanických zahrad Marie Selby.

Ubytování

Na hlavní pevnině je mnoho řetězových hotelů a motelů. Na plážích jsou ceny vyšší a mnohá zařízení pronajímají pouze na týden a déle.

Stravování

Pro dobré restaurace a kavárny nemusíte chodit daleko, stačí navštívit Main St.

Noční život a zábava

Vše o kulturním životě města získáte ve středisku Convention and Visitors Bureau nebo na www.sarasota-arts.org. O víkendech se noční život odehrává kolem sarasotské Main Street. Živá barová scéna se také odehrává ve vesnici Siesta Key na stejnojmenném ostrově.

Pláže

Lákadlem je samozřejmě bílý písek na pobřeží a několik bariérových ostrovů tvořících část řetězu, jenž začíná u Bradentonu. Za zmínku stojí ostrov Siesta Key, Longboat Key a Lido Key.

Užitečné informace

 
Aventura Mallt Bimini Bay Lombard Odier pictet Mercedes Benz Bollettieri BMW